Publikacja: 19.01.2018 r. Lajtowy Puchar 4×4 Extreme Networks to cykl 4 rund imprez off-roadowych zorganizowanych przez grupę Offroad Piaseczno nad którą swój patronat objął Automobilklub Piaseczyński. Najbliższa impreza odbędzie się…

Publikacja: 19.01.2018 r.

Lajtowy Puchar 4×4 Extreme Networks to cykl 4 rund imprez off-roadowych zorganizowanych przez grupę Offroad Piaseczno nad którą swój patronat objął Automobilklub Piaseczyński. Najbliższa impreza odbędzie się 3 lutego br. Zapisy jeszcze trwają.

Zawody za każdym razem odbywają się w innych miejscach aby zawodnicy mogli poznawać nowe ciekawe odcinki, w których będą mogli sprawdzić w terenie swoje umiejętności  oraz wytrzymałość sprzętu.

Organizatorzy podzielili zawody na kilka kategorii w zależności od umiejętności zawodników i rodzaju wyposażenia pojazdów. Podstawowa klasa to tzw. „turystyk”, która dedykowana jest dla osób nie posiadających doświadczenia jazdy w terenie. Auto musi posiadać napęd 4×4 oraz może mieć jedną wyciągarkę jednosilnikową. Nie oznacza to jednak, że startują w tej kategorii same „żółtodzioby” są też i tacy, którzy tajniki jazdy w terenie mają w jednym palcu ale chcą pojechać w tej zabawie np. z żoną i dziećmi. Organizatorzy zadbali o konkurencje typowo do zabawy specjalnie dla dzieci, które będą w stanie same wykonać próby których dorośli robić nie będą mogli przez co załogi z dziećmi mają większe szanse na zdobycie punktów do klasyfikacji końcowej. W poprzednich edycjach były to np. zjazdy na linie, strzelanie z karabinku pneumatycznego, zagadki i fotopunkty do odnalezienia na trasie.

Klasa „walka” jest przeznaczona dla pojazdów wyposażonych trochę lepiej niż seryjne auta. Nie ma ograniczenia co do ilości posiadanych wyciągarek. Dopuszczone są auta z klatkami bezpieczeństwa, podwyższonym zawieszeniem, grubszymi oponami przeznaczonymi do jazdy np. w błocie.

Kolejna klasa to tzw. „extrem”, która jest przede wszystkim przeznaczona dla posiadaczy aut specjalnie zbudowanych do wyczynowej jazdy w ciężkim terenie, takie auta mają z reguły kilka różnych wyciągarek z przodu i z tyłu pojazdu, dodatkowo auta takie mają podniesione zawieszenie, większe opony z grubym bieżnikiem nadającym się do jazdy w błocie. Takie auta mają też chłodnice umieszczone w miejscach, które zapobiegają zapychaniu błotem a co za tym idzie i nie powodują przegrzewania silników. Oprócz tego jest też osobna kategoria dla quadów, których z edycji na edycję jest coraz więcej.

Najbliższa impreza odbędzie się 3 lutego 2018 r. w Białobrzegach nad Pilicą, czyli nieco ponad 50 km od Piaseczna.  Trasa rajdu wynosi ok.  80 km i przebiega drogami udostępnionymi dla ruchu kołowego, w których skład wchodzą drogi utwardzone oraz nieutwardzone, powiatowe, gminne oraz wynajęte na czas imprezy drogi prywatne. Osoby zainteresowane udziałem w tej imprezie zapraszamy do kontaktu mailowego z organizatorem: biuro@offroadpiaseczno.pl

Link do wydarzenia: Lajtowy Puchar

Website:
  • Social Links:

Leave a Reply